head_banner

Други производи

 • Spunbonded nonwoven filter cloth for pleated style filter cartridges production

  Spunbonded неткаен филтер крпа за производство на филтер касети со набран стил

  Zonel Filtech обезбедува квалитетни неткаени ткаенини со спунбонд од полиестер за примена на индустриска филтрација.(филтер кертриџ медиум)

  Полиестерско вртено врзано филтерско платно со специјално дизајнирана шема, во комбинација со изработката на 3D извртено обвиткување, ја прават вртената врзана филтер ткаенина од Zonel Filtech со својствата на добра пропустливост на воздухот;висока ефикасност на филтерот;висока вкочанетост и не е лесно да се промени обликот откако ќе се набрани;оптоварување со големи честички и издржливи за различни индустриски апликации.Неткаен полиестер со вртено врзување од Zonel Filtech може да се доработи со ламинирана тефлонска мембрана, отвратителен на вода и масло и ламинирана со алуминиумска фолија за антистатички и така натаму за да се задоволат различните барања од различни работни услови.

  Покрај крпата за филтрирање со вртење, Zonel Filtech исто така обезбедува мембрански слој за поддршка со квалитет на звук за филтер касети со набран тип.

 • Flour meshes, plansifter sleeves, cleaner pads for flour mills

  Решетки за брашно, чаури за плани, почисти влошки за мелници за брашно

  Zonel Filtech како еден од најпрофесионалните производители на материјали за филтрирање кој е опремен со најнапредните проектили за разбои-Сулцер и машините за обработка на завршна обработка кои можат да ги понудат сите асортиман на мрежи од брашно.Мрежите од брашно од Zonel Filtech со својства на еднаква и точна отворена големина, висока цврстина на истегнување, стабилна големина, отпорност на триење и лесни за чистење, материјали од квалитетна храна.

  Покрај мрежите за брашно, Zonel Filtech ги обезбедува и чаурите за влез и излез на планината.Планирачкиот чаур е усвоен од полиестерски филтер ткаенини, во комбинација со потпорните прстени во средината, двојни краеви со еластичен дизајн така што е погодно за вградување.Ракави со плансифтер за влез и излез од Zonel Filtech со својства на флексибилни, висока цврстина на истегнување, брашно што дише, но не истекува, лесно се монтираат и издржливи, специјалната големина може да се приспособи.

  И Zonel Filtech, исто така, обезбедува квалитетни влошки за чистење на плансифтер / чисти памучни влошки, каква било потребна помош, добредојдовте да не контактирате!