head_banner

Производи

Полиестерски филтер кеси, полиестерска игла филтер ткаенина за производство на кеси за филтер за прав

Краток опис:

Неткаен филтер за игла од полиестер (ПЕТ, терилен филц) со својства на висока цврстина на истегнување, супер отпорност на абење, добра отпорност на киселина, квалитетна храна, еден од најекономичните филтри материјали што е широко користен во различни индустриски апликации за собирање прашина употреба (крпа за филтер за прав за производство на кеси за филтер за прав).

Zonel Filtech со најискусниот и највешт тим, ги поседува модерните линии за удирање игли во комбинација со првокласни суровини ја прават полиестерската игла филтер ткаенина од Zonel со еднаква воздушна пропустливост и дебелина, висока цврстина на истегнување, мазна површина и лесно ослободување на торта за прашина, издржлива.

Според различни работни околности и барања за емисија, полиестерската ткаенина за филтер може да избере различни третмани за завршна обработка, како што се отфрлање на вода и масло, бања за суспензија на тефлонски, ламинирана тефлонска мембрана, отпорна на пожар и така натаму за да се направат овие филтри за собирање прашина со совршени перформанси на филтрирање.


Детали за производот

Ознаки на производи

Полиестерска игла филтер ткаенина за производство на кеси за филтер за прав/ кеси за филтер за прав од полиестер

Општ вовед на филтерската ткаенина од полиестерска игла:
Неткаен филтер за игла од полиестер (ПЕТ, терилен филц) со својства на висока цврстина на истегнување, супер отпорност на абење, добра отпорност на киселина, квалитетна храна, еден од најекономичните филтри материјали што е широко користен во различни индустриски апликации за собирање прашина употреба (крпа за филтер за прав за производство на кеси за филтер за прав).
Zonel Filtech со најискусниот и највешт тим, ги поседува модерните линии за удирање игли во комбинација со првокласни суровини ја прават полиестерската игла филтер ткаенина од Zonel со еднаква воздушна пропустливост и дебелина, висока цврстина на истегнување, мазна површина и лесно ослободување на торта за прашина, издржлива.
Според различни работни околности и барања за емисија, полиестерската филтер ткаенина може да избере различни третмани за завршна обработка, како на пр.отвратителен на вода и масло, тефлонски суспензија бања,Тефлонски мембрана ламинирана, отпорен на пожар и така натаму за да се направат овие филтри за собирање прашина со совршени перформанси на филтрирање.

Релевантни производи:
Акрилна игла филтер ткаенина и филтер кеса
Полиестерски анти-статички игла филтер ткаенина и филтер кеса

Релевантна спецификација за полиестерската игла филц

Материјал: полиестер (ПЕТ, терилен) влакна, поддржани со полиестер со висока цврстина на истегнување и ниско издолжување
Тежина: 300 ~ 750 g / кв.м
Работна температура: Продолжува: ≤130℃;Врвови: 150℃
Достапна е површинска обработка: запечена и застаклена, термичка гарнитура, бања со тефлонски суспензија, тефлонска мембрана. Можеме да ги прилагодиме производите според барањата на клиентите!

Карактеристики на полиестерските кеси за филтер за прашина и услуги од ZONEL FILTECH

1.со професионален технички тим, дизајн според барањата на клиентот, загарантирани добри перформанси.
2. Емисијата во рамките на барањата, помал почетен отпор, не е лесно да се блокира.
3.Операција предлог ќе бидат понудени, не е лесно скршен, издржлив.
4.Достапна е целата големина и завршен третман, итна испорака.
5. Цел ден 24 часа нуди услуги по продажбата и побрз одговор.

Апликации на полиестерски иглички филтер кеси

1. Преработка на хемикалии: сушари, отвори за канти и собирачи на непријатна прашина во индустриите за пигмент, пластика и катализатори
2. Преработка на минерали: завршни мелници, сурови мелници, пневматско транспортирање на големо и колектори за прав
3. Преработка на метали: собирачи на прашина со процес на вентилација во индустриите за олово, олово оксид и железо и челик.Системи за вбризгување на прашкаст јаглен, системи за ракување со гас и рефус во производството на кокс и системи за мелиорација на песок во леарници
4. Производство на енергија и согорување: ракување со материјали за јаглен и варовник
5. градежни материјали: како на прцементарници, тули растенија, итн за собирање прашина.
6. погони за преработка на храна како што се постројки за млеко во прав,растенија за брашно, итн.

Зона

ISO9001:2015


  • Претходно:
  • Следно: